Kampene i 1. runde NM menn er nå klare.
Brattvåg – Florø, Kristiansund FK–Molde, Herd–Kristiansund BK, Spjelkavik–Aalesund, Godøy–Hødd er de lokale kampene i den første NM-runden som spilles 13. april
Vil skape interesse
– Når vi setter opp første runde er å målet få til flest mulig lokaloppgjør skaper interesse og engasjement rundt om i hele landet. Videre er det kriterier som kort reiseavstand, at lag ikke har møtt hverandre i NM de siste tre årene og at lag Tippeligaen og OBOS-ligaen skal møte lag fra 3. og 4. divisjon, sier seksjonsleder for tuneringsadministrasjon og arrangement, Rune Pedersen til fotball.no.
Ifølge han prøver de også å unngå at lag i samme avdeling spiller mot hverandre, men forteller at dette prinsippet må vike for geografi enkelte ganger.
– Så vil det være slik at det ikke alltid er mulig å oppfylle alle kriterier i alle kamper. Vi er uansett sikker på at dette oppsettet vil gi mange fotballfester over hele landet, sier Pedersen.
Her er kampene:
Tirsdag 12. april
Aurskog-Høland–Lillestrøm
Stord–Haugesund
Onsdag 13. april:
Kvik Halden–Ullern
Kråkerøy–KFUM Oslo
Østsiden–Fredrikstad
Sparta Sarpsborg–Follo
Ås–Sarpsborg 08
Nesodden–Moss
Korsvoll–Stabæk
Skeid–Strømmen
Lyn–Tromsø
FU/VO–Asker
Eidsvold Turn–HamKam
Flisa–Kongsvinger
Valdres–Sogndal
Elverum–Tynset
Lillehammer–Nybergsund
Brumunddal–Ull/Kisa
Gjøvik/Lyn–Raufoss
Løten–Vålerenga
Vestfossen–Bærum
Kongsberg–Strømsgodset
Ørn Horten–Kjelsås
FK Tønsberg–Oppsal
Fram–Flekkerøy
Halsen–Sandefjord
Notodden–Lørenskog
Tollnes–Odd
Vigør–Jerv
Sola–Vidar
Riska–Bryne
Vardeneset–Viking
Frøyland–Egersund
Åkra–Vard Haugesund
Tertnes–Åsane
Fyllingsdalen–Varegg
Os–Lysekloster
Sotra–Fana
Vestsiden/Askøy–Nest Sotra
Brattvåg–Florø
Førde–Brann
Kristiansund FK–Molde
Herd–Kristiansund BK
Spjelkavik–Aalesund
Godøy–Hødd
Charlottenlund–Levanger
KIL/Hemne–Nardo
Trygg/Lade–Ranheim
Kolstad–Byåsen
Stjørdals/Blink–Strindheim
Åfjord–Rosenborg
Sandnessjøen–Mo IL
Harstad–Mjølner
Lofoten/Salangen–Finnsnes
Junkeren–Tromsdalen
Fløya–Bodø/Glimt
Senja–Skjervøy
Torsdag 14. april:
Grorud–Pors
Holmen–Mjøndalen
Hønefoss–Frigg
Arendal–Vindbjart
Donn–Start
Madla–Sandnes Ulf
Bossekop/Kirkenes–Alta